İstanbul Ukrayna Otobüs Bileti Satın Al

İstanbul Ukrayna Otobüs Bileti Satın Al

Ukrayna’ya gitmek için otobüs yolculuğunu tercih edebilirsiniz. Bu durumda İstanbul Ukrayna otobüs bileti satın al ve fiyatı gibi konular da merak ediliyor.

Buradan hem Ukrayna’da gezilecek yerleri, gidebilmek için gerekli belgeleri ve otobüs bilet fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Ukrayna‘ya Nasıl Gidilir?

Ukrayna’ya gidebilmek için öncelikle bir otobüs bileti almanız ve bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Daha sonra, seyahat etmek istediğiniz şehre gidebilmeniz için bir otobüs bileti alabilirsiniz. Eğer yolculuğunuzu araba ile yapmayı düşünüyorsanız, Türkiye ile Ukrayna arasında bir sınır kapısından geçerek Ukrayna’ya gidebilirsiniz.

Seyahat etmek istediğiniz şehre giden bir tren de varabilir. Ukrayna’ya giriş yapmadan önce, ülkeye giriş için gerekli olan vize ve diğer gerekli belgelerinizin olup olmadığından emin olun.

Ukrayna Otobüs Bileti Fiyatı

Ukrayna otobüs bileti fiyatı ve otobüsün güzergah saat bilgilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

İstanbul Ukrayna Otobüs Biletiİstanbul Ukrayna Otobüs Saatleriİstanbul Ukrayna Otobüs Bileti Fiyatı
İstanbul – Kiev otobüsünün hareket saati:09:00100 $
İstanbul – Çernivtsi otobüsünün kalkış saati:09:00100 $
İstanbul – Kamianets-Podilskyi otobüsünün hareket saati:09:00100 $
İstanbul – Khmelnytskyi otobüsünün hareket saati:09:00100 $
Otobüs İstanbul Vinnytsia – hareket saati:09:00100 $
İstanbul – Jitomir otobüsünün hareket saati:09:00100 $
İletişim: Ukrayna 🇺🇦+38 097 560 34 34
İletişim: Türkiye 🇹🇷+90 553 810 49 23

Türkiye, İstanbul’dan Ukrayna‘ya otobüs ile gidecek olanların öncelikle pasaportu olması gerekir. Ardından 100$ karşılığında otobüs bileti satın alarak gidebilirler.

Ukrayna’ya Gitmek İçin Gerekli Evraklar 2023

Dışişleri Bakanlığı – Kiev Büyükelçiliği – Bilgi Notları Türkiye Cumhuriyeti ile Ukrayna iki ülke arasında imzalanan Vize Muafiyeti Sözleşmesi dahilinde Türk vatandaşları, geçerli pasaport ya da yeni nesil çipli T.C. Kimlik Kartları ile vizesiz bir şekilde Ukrayna’ya seyahat edebiliyorlar.

Ukraynaya gitmek için gerekenler:

Normalde pasaportsuz gidilen Ukrayna’ya günümüzde savaş nedeniyle Vize ile gidilebiliyor. Ayrıca son dönemde göçmen durumları da söz konusu olduğundan dolayı bu durum oldukça sıkı tutuluyor. Bu nedenle Ukrayna’ya gidebilmek için Pasaport+Vize’nizin olması gerekiyor.

Ukrayna’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım?

Ukrayna’ya tatil ya da gezi amacıyla gitmeyi düşünenler, Ukrayna’ya gitmek için ne kadar para lazım gibi soruları da sorabiliyorlar. Ukrayna’ya gidiş için herhangi bir engeliniz yoksa ve gerekli evraklara sahipseniz 100$ karşılığında bilet alabilirsiniz. Bunun beraberinde orada yapacağınız konaklama, alışveriş ve beslenme giderlerini de hesap ederek yanınıza belirli bir miktarda para olması gerekir.

Ukrayna’da Gezilecek Yerler

Ukrayna, doğal güzellikleri, tarihi yerleri ve kültürel zenginliğiyle birçok turisti çeken bir ülkedir. Burada gezilebilecek birçok yer vardır. Örneğin:

  • Kiev: Ülkenin başkenti olan Kiev, tarihi yerleri, müzeleri ve kiliseleriyle turistlerin ilgisini çeken bir şehirdir. Özellikle St. Sofya Katedrali, Andreevsky Descent ve Golden Gate gibi yerleri ziyaret etmeyi unutmayın.
  • Odessa: Karadeniz kıyısında yer alan Odessa, plajları, tarihi yerleri ve canlı gece hayatıyla ünlüdür. Burada Potemkin Merdivenleri, Odessa Opera ve Bale Binası ve Primorsky Boulevard gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz.
  • Lviv: Güzel doğası ve tarihi yapılarıyla ünlü olan Lviv, Ukrayna’nın batısında yer alır. Burada Rynok Meydanı, St. Yura Katedrali ve Lviv Müzesi gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz.
  • Carpathian Dağları: Ukrayna’nın doğu kısmında yer alan Carpathian Dağları, ormanları, su kaynakları ve doğa harikalarıyla ünlüdür. Burada dağ bisikleti, yürüyüş ve kamp yapma gibi açık hava etkinliklerini yapabilirsiniz.

Bu yerler sadece birkaç örnek. Ukrayna’da gezilecek birçok yer daha vardır. Seyahat etmeyi düşündüğünüz şehre göre, ilginizi çekebilecek diğer yerleri de keşfedebilirsiniz.

01.01.2023
503
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Стамбул Київ Квиток на автобус
Стамбул Київ Квиток на автобус
Wellcome